1% podatku czyli MAŁY SKARB który może pomóc

R O Z L I C Z__S I Ę__S E R C E M_ = ✬ = ✬ = ✬ = ✬ = ✬ = ✬ = ✬ = _*_*_*__P A M I Ę T A J__*_*_*_ Osoby fizyczne maja czas do końca kwietnia! Osoby prawne mają czas do końca marca!

Podaruj swój 1% podatku

Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

KRS 0000037904,

z dopiskiem 2890 Julia Konopka.

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

http://dzieciom.pl/2890

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

KRS 0000037904          NIP 118 14 28 385

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

(z dopiskiem) 2890 – Konopka Julia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy pomogli w 2013roku 

DZIĘKI WAM udało się zakupić Julii leki, wkładki do aparatów słuchowych, okulary a także mogłyśmy 2 krotnie uczestniczyć w wyjazdowym turnusie rehabilitacyjnym  (1 raz w ŁEBIE 1 raz w RUSINOWICACH) 

Jesieniom musiałyśmy wykonać wszystkie badania z uwagi na olbrzymie problemy zdrowotne Julii i niestety skończyło się zażywaniem ponownie stałych leków neurologicznych i antydepresantów.Dzięki wsparciu fundacji mogłyśmy pokryć koszty leczenia i dojazdów do specjalistów oraz wielu badań diagnostycznych.

Niestety nie mogła Julia jesieniom uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym i został on przeniesiony na luty 2014r.

 

Jestem mamą  samotnie wychowującą Julię, która od urodzenia choruje na szereg różnych dolegliwości: wrodzoną wadę serca ( operowaną  w 2001r.), dysplazję stawów biodrowych, stopy końsko-szpotawe, zaburzenie metaboliczne – kwasica mleczanową, rozszczep podniebienia, wadę słuchu (obustronnie aparatowane), upośledzenie w stopniu umiarkowanym. W trakcie obserwacji i leczenia stwierdzono Mózgowe Porażenie  Dziecięce, czego skutkiem jest opóźnienie rozwoju psychoruchowego i rozwoju mowy  i słuchu.

Julia od 2 tygodnia życia jest rehabilitowana i usprawniana w Poradni Rehabilitacyjnej oraz na turnusach rehabilitacyjnych. Objęta jest także stałą opieką specjalistyczną w poradni neurologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej i ortopedycznej. Moja córka wymaga także stałej opieki logopedycznej i psychologicznej.

Julia w ciągu ostatnich 3 lat przeszła 2 krotnie operację na uszy i w maju 2010 roku operację zamknięcia rozszczepu podniebienia co wpłynęło częściowo poprawiło jej słyszenia i mowę. Potrzebujemy stymulatora abym mogła w pełni zapewnić jej rehabilitację.

Dla Julia bardzo pilnie potrzebuję

  • Potrzebujemy zakupić specjalistyczne urządzenia do poprawienia reakcji słuchowych – stymulatora pentli indukcyjnej . Julia 2 razy w roku korzysta z terapii tym aparatem w trakcie rehabilitacji na turnusie ale niestety systematyczne wspomaganie pozwoliłoby na regularne wspomaganie i lepszy jej możliwości fizyczne i psychiczne. Koszt tego urządzenia to około 1500zł
  • marzeniem jest możliwość wykupienia Julii indywidualnych zajęć logopedycznych i pedagogicznych aby intensywnie  stymulać ją do prawidłowej wymowy i wykształcić nawyki stabilnego słuchania i prawidłowego komunikowania się  koszt około 1500zł miesięcznie
  • z uwagi na problemy z równowagą i prawidłowym poruszaniem potrzebuje intensywnej rehabilitacji minimum 2 razy w tygodniu z terapuetą, hydromasarzy, zabiegów elektrostymulacji co miesięcznie koszt około 1000zł

Mimo tego, iż pracuję to moje środki finansowe nie wystarczają na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które  w znacznym stopniu poprawiłyby rozwój Julii . Dlatego bardzo proszę o wsparcie finansowe lub rzeczowe Każda suma jest dla Julii bardzo ważna i pozwoli na kontynuowanie leczenia, a także do jej dalszego rozwoju psychoruchowego i edukacyjnego.

Z całego serca dziękujemy za pomoc

                                          Joanna Konopka

                                               Mama Julii Konopka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: